ANT-433-MHW-RPS-S
Image is for your reference only, please check specifications for details.
price gradient
Refrence Price
  • 1
ANT-433-MHW-RPS-S
Manufacturer's Part #
ANT-433-MHW-RPS-S
Manufacturer
Linx Technologies Inc.
Categories
RF/IF and RFID
Sub-Categories
RF Antennas
Series
DSH
ECAD Model
componentsearchengine
Description
RF ANT 433MHZ WHP CTR ADH 79"
Datasheet
pdfANT-433-MHW-RPS-S.pdf
number:
unit-price:
Add to RFQ
Add to Cart
Available: 98 pcs
Price: Please call
*Required: Fill out the form, we will reply to you ASAP.
United States
Germany
India
United Kingdom
Italy
Canada
France
Afghanistan
Anguilla
Argentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bouvet Islands
Brazil
British Indian Ocean Territory
British Virgin Islands
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Colombia
Comoros
Congo
Costa Rica
Cote D'Ivorie
Croatia
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Egypt
El Salvador
Equador
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Ethiopia
Falkland Islands
Faroe Islands
Federated States of Micronesia
Fiji
Finland
French Guiana
French Polynesia
Gabon
Gambia
Georgia
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
Indonesia
Ireland, Republic of
Israel
Jamaica
Japan
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macau
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mayotte
Metropolitan France
Mexico
Moldova
Mongolia
Morocco
Mozambique
Namibia
Nauru
Nepal
Neterlands Antilles
Netherlands
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Pitcairn
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Republic of Korea
Republic of Macedonia
Reunion
Romania
Russia
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Senegal
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
Spain
Sri Lanka
St. Helena
St. Kitts and Nevis
St. Lucia
St. Vincent and the Grenadines
Sudan
Suriname
Svalbard and Jan Mayen Islands
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican City
Venezuela
Vietnam
Western Sahara
Yemen
Yugoslavia
Zaire
Zambia
Zimbabwe
Tel
Optional: based on your needs
Submit    or submit a BOM here
esd
as
iso9001
iso14001
邓白氏
Product Image & X-Ray
No More to Display
Product Parameter
TypeDescription
SeriesMHW
Product StatusActive
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range413MHz ~ 453MHz
Number of Bands1
Return Loss-
Power - Max-
TerminationRP-SMA Male
Mounting TypeAdhesive
ApplicationsAlarms, ISM, Remote Control, Security Systems
PackageBulk
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)433MHz
Antenna TypeWhip, Center-Fed Double
VSWR1.9
Gain1.2dBi
FeaturesCable - 2m
Ingress Protection-
Height (Max)5.709" (145.00mm)